Napoje zimne w restauracji

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej zbierają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy i kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego modelu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze o nauczyć się wykonywać je jednemu. Stanowi więc nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy spotkają z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można dostać o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest miły, smaczny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozważać jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i tanie na każdym stoisku. Odpowiednim rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita książka będzie ciepłym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pogląd na koktajl i finalne materiały to więcej nie wszystko. Trzeba mieć dobrzy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku jest wiele takich towarów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej wykona swoje wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale i na dowód do przyrządzania mrożonej kawy.